Kuma uudiste ajaveeb

15.4.03

Järvamaa külaliikumise aktivistid õpivad euroliidust raha taotlemist ja arutavad Eesti külade tulevikust ühinemisel Euroopa Liiduga

Koeru kultuurimajas algas teisipäeva hommikul Järvamaa Külade Ühenduse juhatuse laiendatud koosolek ja kahepäevane koolitusseminar, kus tuleb juttu ühenduse töökorraldusest, organisatsiooni arendustegevusest, selle aasta tegevuskavast, liikmeskonnast ja ka liikmemaksust.

Seminari avapäeval tutvustavad Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti esindajad Heidi Saamann ja Rannu Hirvo euroliidu rahastamisprogramme ning PRIA igapäevatööd toetuste ja taotluste vastuvõtmisel. Lisaks räägitakse täna rahataotlemise võimalustest ning koolitusseminari esimese päeva lõpetab vestlusring külaelu teemadel.

Kolmapäeval algab seminaripäev diskussiooniga teemal "Eesti külad teel Euroopa Liitu." Juttu tuleb ka Koeru valla külaliikumisest, külavanemate tegemistest ja rollist vallas. Eesti ja Euroopa Liidu suhetest. Räägitakse ka ettevalmistusest euroreferendumiks ning Riigikantselei Euroopa Liidu Infosekretariaadi juhataja asetäitja Mare Haab tutvustab Eesti Riikliku Arengukava meetmeid.