Kuma uudiste ajaveeb

25.4.03

Järvamaa Haigla voodipäevatasu otsustatakse juunis

Järvamaa haigla nõukogu arutas eile taas vastavatud lifti soetamiseks tehtud kulude katmist, apteegi rajamise rahastamist ja kaaluti ka peahoones asuva registratuuri ruumide renoveerimist.

Haigla apteek on valmis ja selle ehituse rahastamises osalesid Paide linn ning Väätsa, Türi ja Koeru vald. Ülejäänud valdadelt ja Türi linnalt palutakse tagantjärgi samuti osaleda apteegi ehituse rahastamises. Omavalitsustele saadetakse taas kirjalik pöördumine.

Kuu alguses tööle hakanud lifti eest maksti haigla ravirahast, haigla nõukogu esimehe Andres Taimla sõnul plaanitakse nüüd võtta summa katteks laenu. Laen omakorda plaanitakse suures osas tagasi maksta voodipäevatasust, mille kehtestamist arutavad haigla omanikud juuni alguses. Haigla uus lift läks koos paigaldusega maksma pea 900 000 krooni, valitsuse reservist taotleti selle ehituse kulude osaliseks katmiseks ka toetust, kuid tulutult.

Selle aasta alguses teatas haigla nõukogu esimees Andres Taimla probleemidest haigla investeerimisprojektide finantseerimisel. Taimla nentis siis, et suur osa haigla omanikest, ehk maakonna omavalitsustest, on raviasutuse jätnud keerulisse olukorda kuna ei investeeri haigla kaasajastamisse.

Omavalitsused vastasid Taimla kriitikale tõdedes, et haigla juhid ei selgita piisavalt haigla rahalist seisu ja probleeme lahti, vaid nõuavad ringkirjadega tagantjärgi projektide elluviimiseks raha. See aga pole omavalitsuste arvates eelarvetesse kulutuste planeerimisel parim võimalik läbirääkimisviis.

Haigla nõukogu asus eile arutama järjekordset investeerimisprojekti - registratuuri renoveerimist, mis nõuab samuti üle poole miljoni krooni.