Kuma uudiste ajaveeb

30.4.03

Järva Tarbijate Ühistu ootab poolemiljardilist aastakäivet

Täna tulevad kokku Järva Tarbijate Ühistu volinikud, et vaadata üle eelmise aasta majandustegevuse aruanne ning selle aasta investeeringute kava.

Ühistu juht Tõnu Uibopuu ütles raadiole, et eelmise majandusaasta tulemused - 356 miljonit krooni käivet ja selle juures 7 miljonit kasumit annavad alust mõõdukaks optimismiks. Sealjuures ostis ühistu läinud aastal Virumaal kaheksa kauplust, neist kaks Narvas. Virumaal kaupluste soetamine läks maksma enam kui 12 miljonit krooni.

Tänavuseks käibeks ootab Uibopuu kuni 500 miljonit krooni, uute kaupluste soetamist plaanis ei ole, korrastatakse olemasolevaid. Uibopuu sõnul on eriti suured võimalused Virumaa poodide arendamiseks. Kaupluste laiendamise plaane tehakse ka Järvamaal, Uibopuu peab perspektiivikaks Aravete piirkonda, kus eelmisel aastal täheldati head käibekasvu.

Järva Tarbijate Ühistul on kokku 47 kauplust, neist kaks kauplusautod. Uibopuu sõnul on kauplustest suurim Paide Maksimarket, millele selle aasta käive on Uibopuu prognoosi kohaselt 70 miljonit krooni.

1911. aastal asutatud Järva Tarbijate Ühistul on praegu 3200 liiget, Äripäeva koostatud Järvamaa edukate ettevõtete edetabelis oli ühistu 4. kohal.