Kuma uudiste ajaveeb

24.4.03

Hommikune ülevaade

Tänasel Väätsa vallavolikogu istungil valitakse uus vallavanem ja ka volikogu esimees. Vallavanema kohale on kandidaate 5, nende seas ka eelmine vallavanem Aivo Toomistu. Uus volikogu esimees valitakse 11 volikogu liikme seast. Nii vallavanem Toomistu kui volikogu esimees Jüri Hiiemäe lahkusid ametist märtsis. Toomistule avaldati umbusaldust, Hiiemäe astus ise tagasi, ennetades keskerakondlastest koalitsioonipartnerite algatatud umbusaldushääletust.

Täna ja homme toimub Paides turismiseminar Matkamiks. Matkamiks alustas noortele suunatud siseturismilaadana, mis on aastatega välja kasvanud turismiettevõtjate koolitusürituseks. Seni Paides korraldatud seminar hakkab edaspidi toimuma Eestimaa erinevates paikades. Uueks asukohaks kandideerivad võistupakkumisel viis Eesti linna ja piirkonda, kus järgmisel aastal kokku tullakse, selgub täna õhtul.

Paidet külastav Ukraina Perejaslav-Hmelnitski linna 4-liikmeline esindus kohtub hommikul raekojas linnapea Tõnis Kõivuga. Perejaslav-Hmelnitski delegatsiooni kuuluvad linnapea Grigori Sokur, abilinnapea Vassili Gaidak ning korporatsiooni Elteks direktorite nõukogu esimees Leonid Prigo˛ii ja Ukraina embrüotranspalatatsiooni laboratooriumi selekteerimise keskuse juhataja Ljubov Madison. Paide esindus külastas Perejaslav-Hmelnitskit eelmisel suvel.

Paide linnavolikogu kuulab tänasel istungil volikogu revisjonikomisjoni arvamust eelmise aasta linnaeelarve täitmise aruande kohta. Ka on päevakorras Vee tänav 3 asuvate apteegiruumide eelläbirääkimistega pakkumise tulemuse kinnitamine. Päevakorras on ka Paide ja Türi linna ning Väätsa valla ühise võrkpallimeeskonna loomine. Kuulatakse teavet MTÜ Kesk- Eesti Jäätmehoolduskeskus asutamisest.

Türi linnavolikogu liikmed ja Türi linnavalitsuse ametnikud lähevad täna pärast volikogu istungit ühiselt Kesklinna kalmistut korrastama. Volinikud ja ametnikud on Türi haljasalasid ja parke korrastanud igal kevadel. Eelmisel aastal tehti korda vana raadiomasti asukoht.

Õhtul kell 7 esineb Paide Kultuurikeskuses Jazzkaar 2003 raames Tatjana Bojeva, jazzikuninganna Odessast. Bojeva on edukalt osalenud paljudel Ukraina ja Venemaa jazzifestivalidel, mõned aastad tagasi laulis ta Jazzkaarel ja kaks korda on ta edukalt osalenud Pärnu lühima öö improvisatsioonivõistlusel. Bojeva kontserdil osalevad ka Ukraina suursaadik Eestis Mykola Makarevych ja Paide külalised Ukrainast Perejaslav-Hmelnitski linnast.

Politsei teatab, et eile öösel Paidest varastatud mootorratas Kawasaki on leitud. 150 000 –kroonise ratta leidsid varaste peidikust poisikesed. Politsei otsib jätkuvalt vargaid.

Politsepatrull tabas möödunud ööpäeval roolist 3 purjus juhti, üks neist veel juhiloata. Juhiluba puudus ka ühel kainel kodanikul, liikluses oli 2 kohustusliku kindlustuseta sõidukit, 1 kiiruseületaja ja 1 ülevaatuseta auto. Paidest toimetati 3 inimest kainenema, protokolli said 3 purjus alaealist paidekat, kaks neist olid Paides Tehisjärve ääres ja üks kesklinnas.

Päästetöötajad käisid õhtul kella poole üheksa paiku Paide Tehisjärve ääres kustutamas väikest kulupõlengut, Koeru vallas Vaol oli enne südaööd hõõguma läinud kolm tonni grillsütt, pritsimehed käisid kohal ja kustutasid tule. Enne südaööd käidi ka Paides Aasa tänaval kustutamas omapäi jäetud suurt lõket.

Paide Peapostkontor teatab, et seoses trükkimisviivitusega hilinevad paar tundi tänased ajalehed Järva Teataja, Postimees ja SLÕhtuleht.

Täna tuleb vahelduvalt pilves, oluliste sademeteta ilm. Puhuvad põhja- ja kirdetuul 4-10 m/s. Sooja on 4-10 kraadi.