Kuma uudiste ajaveeb

25.4.03

Aktsiaselts Väätsa Prügila käive kasvas mullu pool miljonit krooni

Väätsa Prügila AS üldkoosolek kinnitab reedel ettevõtte 2002.a. majandusaasta aruande. Ettevõtte käive kasvas mullu pool miljonit krooni ja 1,5 miljoni kroonise käibe juures teeniti 74 000 krooni kasumit. Eelmisel aastal ladustati Väätsa Prügilasse 6000 tonni jäätmeid.

Väätsa Prügila tegevdirektor Aivar Lõhmus jääb mulluse majandusaastaga rahule, kuigi ladustatavate jäätmete mahtu prognoositi rohkem. Lõhmuse sõnul ei kasuta jäätmevedajad euronõuetele ja eesti seadustele vastavat prügilat veel nii aktiivselt kui seda võiks ja peaks tegema. Samas avaldas tegevdirektor lootust, et olukord paraneb tunduvalt pärast kõigi väikeste ja nõuetele mittevastavate prügilate sulgemist.

Tänavuseks käibeks prognoosib Väätsa Prügila 2,5 miljonit krooni. Käesoleva aasta investeeringute plaan näeb ette komposteerimise väljaku ehitamist, mille maksumus on ligi kaks miljonit krooni. Väiksematest investeeringutest on kavas ettevõttel arendada uusi taaskäitlussüsteeme.

Väätsa Prügila on 13 –le Järvamaa omavalitsusele kuuluv äriühing, mille põhiülesandeks on tegeleda tavajäätmete lõppladestamisega. Prügila on planeeritud teenindama Järvamaad ja Raplamaad, samuti osaliselt Viljandi-, Lääne-Viru- ja Jõgevamaad.