Kuma uudiste ajaveeb

17.4.03

Aivo Toomistu kandideerib taas Väätsa vallavanema kohale

Osa Väätsa volinikest püüdis eile küll Toomistut eelvaliku käigus kõrvale jätta, kuid keskerakondlased toetasid oma aatekaaslast ja ilmselt kutsutakse Toomistu koos teiste kandidaatidega 24. aprilli istungil volinike ette.

Reformierakondlane Jüri Hiiemäe ütles raadiole, et on absurdne arutada vallavanemakandidaadina meest, keda kuu aega tagasi umbusaldati. Toomistu ise tunnistas raadiole, et esitas konkursile kandideerimisdokumendid, kuna rahvas on tema arvates selgelt väljendanud soovi, et Toomistu peaks vallavanemana jätkama. Hiiemäe sõnul on Toomistu otsus uuesti kandideerida lihtsalt nahhaalne.

Reformierakondlaste palvel uurisid Väätsa volinikud kas seadus lubab Toomistul üldse uuesti kandideerida või mitte. Siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse osakonna nõunik Elvi Sepp ütles raadiole, et vallavanema valimine on volikogu ainupädevuses ja volinikel on õigus taas kaaluda Toomistu sobivust sellele kohale.

Nagu ütles volikogu liige Tiit Tuuleveski, võib Toomistu küll kandideerida, kuid hääletusel võib mees loota ainult keskerakondlaste häältele. Toomistu umbusaldamise poolt oli märtsis 7 volinikku ja selle vastu 4 keskerakondlast, kellest üks, Tiit Kahur, teatas 27. märtsi istungil, et tema lähtub edaspidi volikogus toimuvatel hääletustel ennekõike südametunnistusest, mitte erakonna suunistest.

11 -liikmelises Väätsa volikogus on Keskerakonnal 4, Reformierakonnal 2 ning Rahvaliidu ning Res Publica liikmetest koosneval valimisliidul "Väätsa - Meie Kodu" 5 esindajat.

24. aprilli istungil peab Väätsa volikogu valima esmalt uue volikogu esimehe ja seejärel ka uue vallavanema. Väätsa volikogu valis 10 vallavanemakandidaadi seast lisaks Toomistule veel 4 inimest, kes kutsutakse sobiva valimiseks volikogu ette. Konkursil kandideeris lisaks Toomistule ka teisi järvakaid ning inimesi Tallinnast, Tartust ja Viljandimaalt.

Volinike usalduse kaotanud senine vallavanem Aivo Toomistu vabastati märtsi keskel, märtsi lõpul astus poliitiliste pingete tõttu tagasi ka volikogu esimees Jüri Hiimäe. Väätsat juhib praegu maanõunik Aino Ollino. Volikogu tööd juhib aseesimees Toomas Hirbaum.