Kuma uudiste ajaveeb

13.3.03

Väätsa volikogu tagandas keskerakondlase Aivo Toomistu vallavanema kohalt

Väätsa valla volikogu avaldas neljapäeval umbusaldust keskerakondlasest vallavanem Aivo Toomistule, reedest juhib Väätsa valda vallavanema asetäitja. Umbusalduse poolt hääletas erakorralisel istungil seitse ja vastu oli neli liiget.

Reformierakondlasest volikogu esimees Jüri Hiiemäe selgitas Kuma Raadio uudistele, et peamiseks umbusaldamise põhjuseks jäi süüdistus valetamises. Detsembrikuu istungil esitas vallavanem Aivo Toomistu volikogule sünni- ja matusetoetuse määra eelnõu, mis vallavanema sõnul oli vallavalitsuses läbi arutatud. Volikogu revisjonikomisjoni kontrollist selgus aga, et vallavalitsus polnud eelnõud arutanud. Seejärel esitasid kaks reformierakondlast ja üks rahvaliitlane volikogule veebruaris vallavanema umbusaldusavalduse.

Aivo Toomistu kinnitas Kuma uudistele, et jättis eelnõu vallavalitsusega arutamata, kuna ei näinud sellel mõtet. "Sünni- ja matusetoetuse määra eelnõus esitatud rahanumbrid olid eelnevalt kokku lepitud Kesk- ja Reformierakonna koalitsioonilepingus ning seetõttu olnuks vallavalitsuse poolsete muudatuste tegemine mõttetu", rääkis Toomistu.

Jüri Hiiemäe sõnul esitati volikogule uus vallavanema kandidaat, praegune Türi abivallavanem Kaido Männilaan. Järgmisel volikogu istungil oodatakse veel kandidaate ning siis valitakse Väätsal uus vallavanem. Kuni uue vallavanema ametisse nimetamiseni juhib valda maanõunik Aino Ollino. Keskerakondlane Aivo Toomistu peab valla juhtimise üle andma reedel, 14. märtsil.

Mullu sügisel toimunud kohalike omavalitsuse valimisel sai Keskerakond Väätsa volikokku neli mandaati, Reformierakond on esindatud kahe saadikuga ja viis kohta hõivas Rahvaliidu ning Res Publica liikmetest koosnev valimisliit "Väätsa - Meie Kodu". Pärast valimisi sõlmisid koalitsioonilepingu Keskerakond ja Reformierakond, leppe kohaselt sai Keskerakond vallavanema ja Reformierakond volikogu esimehe koha.

Väätsa vallavolikogu koguneb vallavanemat valima kahe nädala pärast, 27. märtsil.