Kuma uudiste ajaveeb

13.3.03

Väätsa vallavanemat ootab umbusaldamine

Väätsa vallavolikogu koguneb neljapäeva pärastlõunal erakorralisele istungile, et panna hääletusele vallavanem Aivo Toomistu umbusaldusavaldus.

Kaks reformierakondlast ja üks rahvaliidu saadik esitasid volikogule vallavanema umbusaldusavalduse veebruariistungil. Umbusalduse peamise põhjusena nimetavad allakirjutanud asjaolu, et keskerakondlasest vallavanem Aivo Toomistu valetas volikogule. Detsembrikuu istungil oli volikogus arutelul sünni- ja matusetoetuse määra eelnõu, mis vallavanema sõnul oli vallavalitsuses läbi arutatud. Volikogu revisjonikomisjoni kontrollist selgus aga, et vallavalitsus polnud eelnõud arutanud.

Aivo Toomistu selgitas Kuma uudistele, et ta ei arutanud tõepoolest sünni- ja matusetoetuse määra eelnõud vallavalitsuse istungil, kuna eelnõus esitatud rahanumbrid oli eelnevalt kokku lepitud kesk- ja reformierakonna koalitsiooni poolt. Seetõttu olnuks vallavalitsuse poolsete muudatuste tegemine vallavanema arvates mõttetu.

Volikogu esimees Jüri Hiiemäe rääkis uudistele, et umbusaldusavalduseks on poolthäälteenamus koos ja umbusalduse õnnestumine väga tõenäoline. Hiiemäe lisas, et uue vallavanema kandidaat on umbusaldajatel olemas, kuid tema nime ei soovinud volikogu esimees veel avalikustada. Hiiemäe kinnitas, et järgmine vallajuht pole kindlasti pärast sügisesi valimisi vallavanema ametist ilma jäänud Toomas Anderson.