Kuma uudiste ajaveeb

25.3.03

Väätsa valla elanikud esitasid volikogule eelnõu tühistada vallavanema umbusaldamine

25 Väätsa valla elanikku esitasid volikogule eelnõu tühistada vallavanem Aivo Toomistu umbusaldamise otsus.

Väätsa asevallavanem Aino Ollino rääkis Kuma uudistele, et eelnõu on vallavalitsuse poolt volikogule edasi antud ja neljapäeva pärastlõunal tomuval volikogu istungil otsustatakse, kas elanike ettepanek võetakse arutlusele või mitte. Ollino lisas, et eelnõu esitajate arv moodustab ligikaudu 2% Väätsa valla hääleõiguslikest inimestest, seega peab volikogu vastavalt seadustele uuesti vallavanema umbusaldamist arutama. Neljapäevasel volikogu istungil plaanib volikogu ametisse nimetada uue vallavanema, teisipäevase seisuga on vallavanema kohale kandideerimas vaid praegune Türi abivallavanema Kaido Männilaan.

Väätsa valla volikogu tagandas keskerakondlasest Aivo Toomistu vallavanema kohalt 13. märtsil volikogu erakorralisel istungil. Umbusalduse poolt hääletas seitse ja vastu oli neli liiget.

Umbusalduse peamine põhjus oli asjaolu, et vallavanem Aivo Toomistu valetas volikogule. Mullu detsembrikuu istungil oli volikogus arutelul sünni- ja matusetoetuse määra eelnõu, mis vallavanema sõnul oli vallavalitsuses läbi arutatud. Volikogu revisjonikomisjoni kontrollist selgus aga, et vallavalitsus polnud eelnõud arutanud.