Kuma uudiste ajaveeb

14.3.03

Toomistu: Reformierakond tühistas Väätsa koalitsioonileppe

Ametist vabastatud vallavanem Aivo Toomistu välistab Keskerakonna ja Reformierakonna edasise koostöö Väätsal. Tema sõnul on Reformierakond eilse otsusega vallavanem vabastada tühistanud Reformierakonna ja Keskerakonna koostööleppe Väätsa juhtimiseks.

Toomistu kinnitas täna Kuma uudistele, et ta ei hakka vabastamist vaidlustama. Ta on enda sõnul pettunud, et ei saanudki sisuliselt võimalust Väätsal tööd teha, neli ametisoldud kuud on tema sõnul ka sisseelamiseks liiga lühike aeg. Toomistu pole rahul, et ei saa lõpetada alustatud projekte ja valla inimeste elu paranda. Endine vallavanem leiab, et teda umbusaldanud volinikud peaksid astuma rahvakoosolekul inimeste ette ja avalikult põhjendama tema umbusaldamist.

Toomistu ei saa enda sõnul ametist lahkudes mingit hüvitist ja peab tänase päeva jooksul vallavanema volitused üle andma maanõunikule Aino Ollinole.

Mida Toomistu edasi teeb ei osanud ta täna veel öelda, ka puudub tal esialgu seisukoht kas ta kasutab õigust pöörduda tagasi Paide linnavolikokku, kuhu ta sügisel valiti.