Kuma uudiste ajaveeb

18.3.03

Südamaa Vabavald liikmed ehk kuus omavalitsust teevad vahekokkuvõtteid ühise arengukava koostamisest

Paide vallamajas kogunesid teisipäeva hommikul arengukava koostamisega tegelevad inimesed, et teha vahekokkuvõtteid Südamaa Vabavaldade ühise arengukava koostamisest.

Mittetulundusühingu Südamaa Vabavald tegevjuht Herkki Olo selgitas Kuma uudistele, et kuues Süda-Järvamaa vallas sai arengukavade koostamine alguse juba tänavu jaanuaris. Tänaseks on jõutud nii kaugele, et töögrupid on koostanud oma valdkonna analüüsid, pannud paika nõrkused ja tugevused ning valinud eesmärgid. Jaanuaris ja veebruaris toimusid valdades arengualased külakoosolekud. Samal ajal täitsid elanikud küsitlusankeete, et anda arengukava koostajatele paremat teavet ning arvamusi olemasolevast olukorrast ja probleemidest. Samuti küsiti elanikelt arvamust tulevikuperspektiividest. Veebruari alguses alustasid valdades ühise metoodika alusel tööd arengukavade komisjonid.

Olo lisas, et tänasest kuni esimese aprillini toimuvad igas Südamaa vallas arengukavade seminarid, kus tehakse ülevaade komisjonide senitehtud tööst ja ankeetküsitluse tulemustest ning arutatakse suuremaid probleeme. Aprillis hakatakse koostama konkreetseid tegevuskavasid ja arengukavad loodetakse valmis saada juunis.

Mittetulundusühingu Südamaa Vabavald liikmed on Paide, Koigi, Väätsa, Roosna-Alliku, Imavere ja Kareda vald.