Kuma uudiste ajaveeb

26.3.03

Rootsi noortedelegatsioon tutvub Lõuna-Järvamaaga

Rahvusvahelise, seitsme riigi osalusega PIPE projekti raames külastab kolmapäevast, 26. märtsist kuni 1. aprillini Lõuna-Järvamaad Rootsi Västra Götalandi regiooni kaheksaliikmeline noortedelegatsioon. Rootsi noorte võõrustajad on Türi Gümnaasiumi ja Türi Majandusgümnaasiumi õpilased.

Lõuna-Järvamaa Arendusühingu tegevjuhi Marika Tootsi sõnul osalevad PIPE projektis Norra, Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Eesti ja Venemaa. Projekti eesmärgid on koostöö arendamine Balti mere regioonis omavalitsuste, koolide ja noorte vahel. Samuti kohalike noorte kaasamine otsustamisprotsessi ja arendustöösse ning ka noorte majandusalane koolitus ja ettevõtluse arendamine läbi õpilasfirmade loomise.

Neljapäeva hommikul kohtuvad rootslased Türi Linnapea Kaia Ivaga, tutvutakse Türi Gümnaasiumi ja Türi linnaga. Pärastlõunal toimub Türi Kolledžis seminar teemal noorte majandusõpe Eestis ja Rootsis. Reedel külastatakse Riigikogu, Rootsi saatkonda ja Pirita Noortekeskust. Laupäevane kultuuriprogramm on sisustatud Kurgja Talurahvamuuseumi poolt pakutava rahvusliku programmiga ning õhtul osaletakse Paides Stiina peol.

Esmaspäeval jälgivad noored töövarjudena erinevate Järvamaa asutuste ja ettevõtete töötajate tööd. Külastatakse Wiking Windowsi ning tehakse kokkuvõtted töövarju päeva tulemustest. Teisipäeva hommikul tehakse Türi Linnavalitsuses kokkuvõtted külaskäigu tulemustest ning seejärel suunduvad rootslased koju tagasi.

Lõuna-Järvamaa noortedelegatsioon läheb vastukülaskäigule Västra Götalandi septembris.