Kuma uudiste ajaveeb

20.3.03

Raimo Rajaste suri kaks nädalat tagasi, ekspertrühma liige kinnitab, et just Rajaste on sõnaühendi “Paide – Eestimaa süda” autor

Sõnaühendi “Paide – Eestimaa süda” autor on helilooja Raimo Rajaste. Eesti Esitajate Liidu tegevdirektor Urmas Ambur ütles Kumale, et ehkki linn väidab, et sai märgi Jane Padu ideekavandist lähtudes, pole tõestatud, et ühendi leidmine on Rajaste loomingust sõltumatu. Komisjoni ekspertarvamus on, et kaubamärk “Paide – Eestimaa Süda” on äravahetamiseni sarnane Rajaste loominguga.

Helilooja Raimo Rajaste suri kaks nädalat tagasi, 8. märtsil, autoriõigus läheb edasi tema pärijatele. Need võivad nüüd ekspertarvamusele toetudes linna kohtusse kaevata.

Kultuuriministeeriumi autoriõiguse asjatundjate komisjon peatas lepitusmenetluse, seda võidakse jätkata, kui ilmnevad uued tõendid.

Paide linn patentis tunnuslause aastal 2000, Rajaste küsis Paide linnavalitsuselt kompensatsiooni, väites, et temalt pole laulu pealkirja kasutamiseks keegi luba küsinud. Summa, mida Raimo Rajaste Paidelt telesaates “Pealtnägija” küsis, on 170 000 krooni.