Kuma uudiste ajaveeb

31.3.03

Politsei kahtlustab Gümnaasiumile pommiähvarduse tegemises 14aastast tüdrukut

Türi Gümnaasiumile esmaspäeva hommikul pommiähvarduse tegemises kahtlustab politsei 14aastast Reelikat, kellel lasub kahtlus ka nelja varasema sel aastal Järvamaal toimunud pommiähvarduse tegemises.

Järva Politseiprefektuuri pressiesindaja Jan Aasma selgitas Kuma uudistele, et hommikul kell 7.59 Järvamaa Häirekeskusele tehtud ähvarduskõne tuli Ambla vallakeskuses asuvast telefoniautomaadist. Aasma lisas, et esimene kahtlus langes Reelikale seetõttu, kuna tüdruk elab Amblas ja on sealt ka varem neljal korral pommiähvardusi teinud. Esimesed kaks ähvardust tegi tüdruk Tartu Ülikooli Türi Kolledžile ja Türi Kaubamajale. Seejärel ähvardas ta vaid paaripäevase vahega kahel korral Paide Maksimarketit.

Järvamaa Häirekeskuse päästekorraldajad rääkisid Kuma uudistele, et nooruke tüdruk helistas hommikul hädaabinumbril 112 ja lausus, et Türi Gümnaasiumis on pomm.

Sündmuskohal käinud Türi päästekomando, operatiivkorrapidaja, politsei ja Kose eridemineerijad Gümnaasiumist ühtegi lõhkekeha ei leidnud.

Operatiivkorrapidaja Margo Tammepõld rääkis Kuma uudistele, et õpilaste ja õpetajate evakueerimine kulges rahulikult ja ilma paanikata ning keegi viga ei saanud. Tammepõllu sõnul lubas direktor pärast pommiteate saamist kõik õpilased koju kuna õppetöö oli nii ehk teisiti häiritud.

Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetluse ning Reelika võetakse kahtlusalusena vahi alla.