Kuma uudiste ajaveeb

17.3.03

Paide volikogu Res Publica liikmed tahavad kompensatsiooni
BNS

Sügisel Paide linnavolikogu kompensatsioonidest loobunud Res Publica fraktsiooni liikmed soovivad nüüd taas ettenähtud hüvitist saada ja lubavad selle raha anda paljulapseliste perede toetuseks.

Res Publica loobus kohalike valimiste järel Paide volikogu kompensatsioonidest ja kutsus ka Paide võimuliitu kuuluvaid Reformierakonda ja Keskerakonda seda tegema, et suunata vabanev raha otse volikogu eelarvest paljulapseliste perede sihtkapitali, ütles Res Publica fraktsiooni esimees Andres Jalak esmaspäeval BNS-ile.

"Paraku ei ole Paide võimuliit seda eelarve menetlemise käigus teinud," sõnas Jalak. "Me oleme pandud sundseisu, kus selleks, et täita oma lubadust toetada paljulapselisi peresid, peame enne volikogu kompensatsiooni kätte saama," lisas ta.

Jalak kinnitas BNS-ile, et volikogu Res Publica kuueliikmeline fraktsioon saadab kompensatsioonidest tuleva raha maksekorraldusega paljulapseliste perede toetuseks.

"Eelarvest oleks see summa olnud suurem, sest nüüd lähevad maha maksud. Aga meil ei ole muud võimalust ja seepärast palusime volikogul meie varasem kompensatsioonidest loobumise otsus tühistada," rääkis Jalak.

Tema sõnul pole selge, kas volikogu otsustab saamata jäänud kompensatsioonid tagasiulatuvalt välja maksta.

Paide volikogu liikmetele on ette nähtud hüvitis volikogu istungitel osalemise ja volikogu komisjonide töös osalemise eest.

21-liikmelises Paide volikogus on Reformierakonnal kuus, Keskerakonnal viis, Res Publical kuus ja Isamaaliidul kolm kohta ning valimisliidul Paide Naiste Ühendus üks koht. Res Publica ja Isamaaliit on Paides opositsioonis.