Kuma uudiste ajaveeb

17.3.03

Paide vald jääb neljandas veerandis riigipoolsest koolipiimatoetusest ilma

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet maksab teisipäeval ligi kahesajale linna- ja vallavalitsusele neljanda õppeveerandi kohta veidi üle nelja miljoni krooni koolipiimatoetust, Järvamaal saavad toetust 15 omavalitsust kokku 1800 õpilasele. Ainsana Järvamaal jääb neljandas veerandis koolipiimatoetuseta Paide vald.

PRIA teatel jättis Paide vald esitamata tänavuse õppeaasta teise veerandi koolipiimatoetuse kasutamise aruande, mis on üheks aluseks neljanda veerandi toetuse maksmisel.

Paide vallavanem Piret Sapp selgitas Kuma uudistele, et aruanne on küll esitatud, kuid mõnepäevase hilinemisega ning seepärast jäi ka toetus saamata. Vallavanema kinnitusel õpilased kindlasti ei kannata ja koolipiimatoetuseks vajalik neli ja pool tuhat krooni leitakse ehk valla eelarvest.

Teise õppeveerandi koolipiimatoetuse aruande jättis esitamata või esitas nõutust hiljem 48 linna- ja vallavalitsust, seetõttu jääb koolipiimata üle kuue tuhande õpilase.

Nelja miljoni krooni eest saab koolipiimatoetust neljandas veerandis kokku 51 773 esimese kuni neljanda klassi õpilast. Toetuse suurus õpilase kohta on 1,5 krooni koolipäevas ehk 78 krooni veerandi kohta. Järvamaa omavalitused saavad koolipiimatoetust kokku ligi 150 000 krooni.