Kuma uudiste ajaveeb

26.3.03

Paide Linnalehel ilmub sajas number

Paide Linnalehel ilmub kolmapäeval sajas number. Ajalehte on Paides välja antud rohkem kui 100 aastat - esimene Paide Teataja ilmus 21.jaanuaril 1900.aastal ning oli tolleaegset võimu ja elanikke arvestades kolmes kohalikus keeles.

Tänase sajanda numbriga aga ei tähistata mitte ilmumisaastaid vaid praeguse ja tänapäevase Linnalehe järjekorranumbrit. Esimene tänapäevane Paide Linnaleht jõudis inimesteni 16.aprillil 1994.aastal. Esimesel lehenumbril kirjutas avaread tolleaegne linnapea Jaan Rõuk.

Linnasekretär Anne Aas meenutas, et linnalehe alguses püüti nii öelda "kamba peale" lehematerjali kokkupanemisega hakkama saada. Kuid ega see nii lihtne polnudki ja juba kolmandas numbris avaldati kuulutus toimetaja palkamiseks. Esimene Linnalehe toimetaja oli Aleksander Parman, hiljem tegi lehte Heli Suvi. Pikka aega abistas Linnalehe toimetamisel, küljendas ja trükkis Ülo Rood. Viimase aasta lehenumbrid trükitakse aktisaseltsi Kuma trükikojas, kus tehakse ka trükile eelnev kujundus- ja küljendustöö.

Aas lisas, et kuigi lehe väljanägemine ja sisu on aastatega muutunud, on linnalehe eesmärk ikka endine - teavitada linnakodanikke kõigest uuest ja olulisest.

Kuma kirjastuse abiga on juubelinumber lugejale üllatus ehk täna inimeste postkasti jõudev number on esimene värvitrükis Paide Linnaleht.