Kuma uudiste ajaveeb

14.3.03

Kuue maakonna keskkonnakaitsjad otsivad lahendust Kesk-Eesti jäätmekäitlusprobleemide lahendamiseks

Kuue maakonna keskkonnaspetsialistid kogunevad reedel Järvamaa Keskkonnateenistuses Türil, et otsida lahendust jäätmekäitlusprobleemidele ja arutada Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskuse rajamist. Arutelule on kutsutud Rapla-, Harju-, Jõgeva-, Viljandi-, Lääne-Viru ja Järvamaa keskkonnateenistuste juhatajad ja jäätmespetsialistid. Samuti osalevad arutelul Keskkonnaministeeriumi ja AS Väätsa Prügila esindajad.

Väätsa Prügila tegevjuht Aivar Lõhmus selgitas Kuma Raadio uudistele, et jäätmekäitluse probleemide lahendamine ühe omavalitsuse piires pole võimalik, kuna omavalitsused on väikesed ja ressursid piiratud. Palju on näiteid, kus ebapiisav koostöö on takistanud mitmete projektide rahastamist ja seeläbi ka jäätmekäitluse korraldamist. Probleemide kiiremaks ja tõhusamaks lahendamiseks ongi plaanis asutada mittetulundusühing Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskus.

"Jäätmehoolduskeskus hakkab töötama sarnaselt Järvamaa Ühistranspordikeskusele ehk siis ei pea inimene hakkama oma jäätmeprobleemide lahendamiseks otsima omavalitsuse spetsialisti või käitlejat. Inimene saab oma murega pöörduda keskuse poole ning sealt edasi tegelevad keskuse töötajad probleemi lahendamisega", selgitas Lõhmus.

Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskus plaanitakse asutada eeloleval suvel, keskuse asutajate ning omanike ringi peaks kõigi eelduste kohaselt jääma ligikaudu 40 omavalitsust nii Järvamaalt kui ka naabermaakondadest.