Kuma uudiste ajaveeb

28.3.03

Kohus nõuab Andres Mardo tapmise uut eeluurimist

Järva Maakohus nõuab allilmategelase Andres Mardo tapmise uut eeluurimist. Kohtunik Raivo Einula ütles, et kohus ei nõustunud Mardo Tapmisele antud õigusliku hinnanguga.

Ehkki reedel pidi kohus juba otsuse avalikustama, kuulutati istung hoopis kinniseks, kuna kohus leidis uurimises olulisi vigu.

Protsessi käigus tunnistasid süüalused Toivo Muuga end süüdi tahtlikus tapmises ja Heldur Jaagumann tapmisele kaasaaitamises. Keskkriminaalpolitsei esitas Raivo Rudile süüdistuse mõrvaplaanist mitteteatamises ja vara tahtliku hävitamise organiseerimises. Rudi süüd ei tunnistanud. Vara tahtlikus hävitamises said süüdistuse ka Toivo Muuga ja Heldur Jaagumann.

Keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi tulistas Muuga mullu kevadel Mardot registreerimata revolvrist ning lõi teda korduvalt noaga. Seejärel viskasid mehed Mardo surnukeha Kolu külas Lintsi jõkke.

Keskkriminaalpolitsei tuvastas, et Muuga ja Jaagumanni mõrvaplaanist teadis ka Türil tegutsenud turvafirma Swanto üks juhte Raivo Rudi, kuid jättis sellest politseile teatamata.