Kuma uudiste ajaveeb

14.3.03

Keskerakond ja Reformierakond arutavad koostöö võimalikkust pärast Toomistu vabastamist

Keskerakonna juht Järvamaal Jaanus Marrandi kinnitas raadiole, et Aivo Toomistu umbusaldamine ei tohiks mõjutada Keskerakonna ja Reformierakonna koostööd Järvamaa omavalitsuste juhimisel. Marrandi sõnul oli Toomistu umbusaldamine konflikt isikute, mitte erakondade tasandil. Mõlemad erakonnad püüdsid viimase hetkeni keskerakondlasest vallavanema Aivo Toomistu ja reformierakonda kuuluva volikogu esimehe Jüri Hiiemäe tüli vaigistada, ent see ebaõnnestus.

Vastavalt erakondade vahel sõlmitud koostööleppe lisale kuulub Väätsa vallavanema ametikoht jätkuvalt Keskerakonna liikmele Aivo Toomistule.

Toomistuga juhtunu kinnitab Marrandi sõnul selgelt, et vallavanemat on keeruline väljaspoolt sisse tuua. Reformi- ja Keskerakonna juhid Järvamaal peaksid lähiajal maha istuma ja olukorda arutama. Seda kinnitas ka Reformierakonna juht Järvamaal Andres Taimla, kes ütles raadiole, et ilmselt toimuvad läbirääkimised sel nädalavahetusel.

Aivo Toomistu peab täna vallavanema volitused üle andma Väätsa maanõunikule Aino Ollinole. Kes saab uueks vallavanemaks on seni teadmata, kui Reformierakond ja Keskerakond Väätsal koostööd jätkavad, siis esitab sellele kohale kandidaadi Keskerakond.