Kuma uudiste ajaveeb

18.3.03

Järvamaa päästetöötajad praktiseerivad suitsusukeldumist kahepäevasel kursusel Pärnus

Järvamaa Päästeteenistuse direktor Margo Klaos selgitas Kuma uudistele, et suitsusukeldumiskursuse peavad vastavalt siseministri määrusele selleks arstlikku luba omavad päästetöötajad läbi tegema igal aastal vähemalt ühe korra. Kui varem on Järvamaa päästetöötajad käinud suitsusukeldumist Väike-Maarja päästekoolis harjutamas, siis sel aastal otsustati minna Pärnu Päästeteenistuse treeningkeskusesse. Klaose sõnul on Pärnus suitsusukeldumise harjutamiseks loodud kaasaegsemad ja atraktiivsemad tingimused ning seega on meestel ka huvitavam kursust läbi teha.

Päästeteenistuse vanem operatiivkorrapidaja ja kursuse eestvedaja Indrek Ints rääkis Kuma uudistele, et kursusel osalejad peavad läbima kompleksharjutused ja treeningu põlemiskambri simulaatoril. Viimane kujutab endast konteinerit, kuhu tehakse tuli ning jälgitakse tulekahju arengut. Päästetöötajad kasutavad tulekahju kustutamiseks kõrgsurvejoatoru, mis kasutab vähem vett ja kahjustused on väiksemad.

Kompleksharjutuses tuleb päästetöötajatel läbida osalt kinnisilmi neljatasandiline hoone, ületada takistusi, täita erinevaid ülesandeid ja vajadusel ka tuld kustutada.

Alaealiste asjade komisjon arutab täna kuue probleemse poisi seadusrikkumisi

Teisipäeva pärastlõunal koguneb Alaealiste asjade komisjon, et arutada kuue 12.- 15. aastatse nooruki küsimust.

Alaealiste asjade komisjoni sekretär Marika Uustal rääkis Kuma uudistele, et kolm poissi on kutsutud komisjoni ette aru andma seoses maiustuste vargusega Paide poes. Ühel poistest on probleeme koolikohustuse täitmisega ning kahel poisil nendele kohandatud mõjutusvahendite täitmisega.

Lahendusvariantidena on arutelus lihtsustatud õppeprogrammi määramine või erikooli saatmine. Ühe võimalusena võib komisjon saata noored ka ühiskondlikule tööle.