Kuma uudiste ajaveeb

25.3.03

Järvamaa omavalitsuste juhid ja keskkonnaspetsialistid tutvuvad Läti jäätmekäitlusega

Järvamaa omavalitsuste juhid, volikogude liikmed ja keskkonnaspetsialistid sõitsid teisipäeva hommikul Lätti Valmiera rajooni, et tutvuda sealse jäätmehoolduskeskusega. Aktsiaseltsi Väätsa Prügila eestvedamisel kavandatakse Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskuse rajamist ning kogemuste saamise eesmärgil tutvutakse täna sarnase keskusega Põhja-Lätis.

Väätsa Prügila tegevjuht Aivar Lõhmuse sõnul on Põhja-Läti Jäätmehoolduskeskus hea näide omavalitsuste koostööst jäätmekäitlusel. Sealse nelja maakonna 82 omavalitsust otsustasid prügimajandust ühiselt korraldada ning selle tarvis asutati kohalik jäätmehoolduskeskus. Keskuse eesmärk on Lõhmuse sõnul täita omavalitsustele pandud jäätmekäitluse korraldamise kohustust. Piltlikult tähendab keskus seda, et kui mõne omavalitsuse elanik soovib teavet prügi ladustamise võimalustest, siis ei pea ta hakkama otsima abi kohalikust vallast või linnast vaid helistab keskusesse ja seal tegeletakse probleemiga edasi.

Lõhmus lisas, et Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskuse juriidilise asutamisega tahetakse valmis saada veel enne suvepuhkusi ning loodetavasti hõlma keskus endas lisaks Järvamaa omavalitsustele veel naabermaakondade valdu ja linnu. Kokku peaks Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskusega liituma ligikaudu 40 omavalitsust.