Kuma uudiste ajaveeb

24.3.03

Järva-Jaani, Koeru ja Kareda vallad kavandavad ühise arengukava koostamist

Järva-Jaani, Koeru ja Kareda vallavanemad koostavad volikogudele kolme valla ühisplaneeringu eelnõu. Esmaspäeva ennelõunal kohtusid vallavanemad planeeringukoostamisega tegeleva ettevõtte Linnakujunduse Arendusbüroo esindajaga, et arutada planeeringu koostamise võimalusi.

Kareda vallavanem Ülo Ansberg selgitas Kuma uudistele, et aprilli lõpuks soovivad vallavanemad volikogudelt vastust, kas põhimõtteliselt ollakse valmis ja nõus ühisplaneeringu koostamisega. Samuti soovivad vallavanemad teada, kas volikogud on nõus projekti võimaliku kaasfinantseerimisega. Ansbergi sõnul on aprillis toimuva järjekordse nõupidamise ajaks soov valmis saada ka ülevaade võimalikest koostööpunktidest ning valmis peaks olema ka esialgne projektitaotlus.

Koeru vallavanem Jaago Kuriks lisas, et midagi kindlat pole ühisplaneeringu osas veel otsustatud, kuid vähemalt vallavanemate soov on koostada iga valla üldplaneeringu kõrvale veel ka ühiseid huve paika panev dokument. Vallavanemad soovivad esmalt enda jaoks asja selgeks teha ning seejärel volikogudele eelnõu esitada. Juhul kui rahvasaadikud otsustavad ühisplaneeringu koostamist alustada, siis jätkatakse tööd juba ühiselt ning planeeringu punktide koostamiseks korraldatakse kolme valla volikogude ühised mõttetalgud.