Kuma uudiste ajaveeb

25.3.03

Elvast pärit noor naine plaanib Türi vanast katlamajast noortekeskuse teha

Elvast pärit noor naine, Ille Raukas plaanib Türi kesklinnas tühjana seisvast vanast katlamajast noortekeskuse teha. Raukas tutvustas oma plaane teisipäeval linnavalitsuse istungil.

Ille Raukas selgitas Türile tulemise põhjusi sellega, et Türi on Eesti üks kaunim linn ja tänase seisuga puudub linna noortel võimalus oma vaba aega meelepäraselt sisustada. Raukas plaanib moodustada mittetulundusühingu ja sponsorite toel ning noorte endi kaasabiga noortekeskuse juba eeloleval suvel valmis ehitada. Tulevane noortekeskus on plaanis sisustada ekstreemspordiraja, piljardisaali, automängude toa ja paljude teiste noori huvitavate atraktsioonidega.

Raukas lisas, et tegu on suurt investeeringut nõudva projektiga ning hetkel käivad läbirääkimised võimalike sponsoritega. Projekti maksumust ei soovinud Raukas enne rahastajate leidmist avalikustada. Järgmise sammuna plaanib noor ettevõtja korraldada linna koolides küsitluse, et saada teada kuivõrd on noored ise valmis projektis kaasa lööma. Pärast rahastajatega kokku leppimist alustab ta läbirääkimisi ka linnavalitsusega.

Türi haridusjuht Ervin Jürisoo sõnul on Ille Raukase plaan linnavalitsuses igati tervitatav. Jürisoo lisas, et linnavalitsus on vana katlamaja üritanud korduvalt müüa, kuid seni ebaõnnestunult ning nüüd võib vana maja siiski lõpuks rakendust leida.