Kuma uudiste ajaveeb

28.2.03

Väätsa volikogu Reformierakonna ja Rahvaliidu saadikud süüdistavad vallavanemat valetamises ja esitasid avalduse vallavanema umbusaldamiseks

Väätsa vallavolikogu neljapäevasel istungil esitasid kaks Reformierakonda ja üks Rahvaliitu kuuluvat volikogu liiget järgmise volikogu istungi päevakorda menetlemiseks umbusaldusavalduse keskerakondlasest vallavanemale Aivo Toomistule.

Reformierakondlasest volikogu esimees Jüri Hiiemäe rääkis Kuma uudistele, et umbusaldajad süüdistavad vallavanemat peamiselt valetamises, kuid avalduses on ka teisi väiksemaid süüdistusi. Põhjendusena toovad umbusaldajad detsembris toimunud volikogu istungil arutusel olnud sünni- ja matustetoetuse määra küsimuse arutamise, kus Toomistu esitas vallavalitsuse nimel eelnõu. Eelmise vallavanema Toomas Andersoni juhitava revisjonikomisjoni kontrolli tulemusena selgus, et nimetatud eelnõud ei olnud vallavalitsus oma istungil arutanud, mistõttu on revisjonikomisjon seisukohal, et "vallavanem Aivo Toomistu rikkus juhtimise demokraatlikke printsiipe, esitas volikogule vale informatsiooni ning käitus Väätsa vallavolikogu liikmetega alandavalt".

Aivo Toomistu selgitas uudistele, et ta ei arutanud tõepoolest sünni- ja matusetoetuse määra eelnõud vallavalitsuse istungil, kuna eelnõus esitatud rahanumbrid oli eelnevalt kokku lepitud kesk- ja reformierakonna koalitsiooni poolt, mistõttu olnuks vallavalitsuse poolsete muudatuste tegemine mõttetu. Toomistu tunnistab, et detsembri istung oli tal vallavanemana esimene ning seetõttu polnud ta veel täpselt kursis protseduuri reeglitega. Sellest hoolimata esitasid reformierakondlased Jüri Hiiemäe ja Margus Linter ning rahvaliitlane Toomas Anderson umbusaldusavalduse.

Jüri Hiiemäe lisas, et umbusalduse õnnestumine 13. märtsi volikogu istungil on üsna tõenäoline. Mullu sügisel toimunud kohalike omavalitsuste valimisel sai Keskerakond Väätsa volikokku neli mandaati, valimisliit "Väätsa Meie Kodu" viis mandaati ja Reformierakond on esindatud kahe saadikuga.