Kuma uudiste ajaveeb

25.2.03

Vabariigi valitsus pole nõus katma oma reservfondist eksmaavanem Theo Aasale makstud hüvitist

Valitsus ei rahuldanud teisipäeval Järva maavalitsuse taotlust eraldada ametiaja lõppemise tõttu ametist lahkunud endise maavanema Theo Aasa lahkumishüvituseks 185 000 krooni.

Valitsus leidis, et maavanema ametiaja lõppemine oli ette teada ja maavalitsus oleks pidanud arvestama selle rahaga oma eelarves, ütles BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Maavanema kohusetäitja ja rahandusosakonna juhataja Tähve Milt selgitas Kuma uudistele, et vastavalt seadusele ja valitsuse korraldusele on maavalitsus kohustatud eksmaavanem Theo Aasale maksma 185 000 krooni lahkumishüvitist. Kuna maavalitsus seda raha oma eelarves ei planeerinud, siis tehti taotlus valitsusele, et see raha reservfondist saada.

Taotlust põhjendas maavalitsus sellega, et maavanema uueks tähtajaks ametisse nimetamisel ei maksta lahkumishüvitist ja kui kompensatsioon oleks kavandatud maavalitsuse eelarvesse, oleks see põhjendamatult suurendanud maavalitsuse tulubaasi riigieelarves.

Milti sõnul polnud ta pärastlõunaks jõudnud veel valitsuse otsusega lähemalt tutvuda ega osanud ka seepärast täpsemalt kommenteerida kui suurt mõju avaldab lahkumishüvitise maksmine maavalitsuse eelarvele.