Kuma uudiste ajaveeb

13.2.03

Türi linnastaadioni suusamägi jättis linna ilma miljonist kroonist

Türi linnavalitsus ja põllumajandusnäituse AGRI korraldaja osaühing Fragmentor avalikustasid lepingu, mille alusel pidi ettevõte investeerima linna näituseväljaku arendamisse poolteist miljonit krooni. Paraku jäi aga investeeringu suuruseks vaid pool miljonit.

Linnavolikogu esimees Eino Sepp selgitas Kuma uudistele, et kahepoolse lepingu tingimusena pidi linn võtma vastu näituseväljaku detailplaneeringu, mille alusel oleks Fragmentor saanud teha vajalikud investeeringud. Volikogu eelmine koosseis aga planeeringut ei kehtestanud ja seetõttu jäi linn ilma ligikaudu miljonist kroonist. "Põhjuseid, miks volikogu planeeringut ei kehtestanud oli mitmeid. Peamiselt olid planeeringu vastu staadioni läheduses elavad inimesed, kes ei soovinud, et näituseväljakule jääv laste suusamägi likvideeritaks", rääkis Sepp. "Kuna detailplaneeringut polnud ja kindel polnud ka AGRI jäämine Türile, siis ei olnud näituse korraldajal otstarbekas investeeringuid teha".

Volikoguesimehe sõnu kinnitab ka Fragmentori juht Ülo Russak, kelle sõnul oli ettevõte suuteline kokkulepitud summat tasuma. Russak lisas, et pooleteist miljonist kroonist investeeris Fragmnetor esialgu ligikaudu 400 000 krooni, millele lisandus sada tuhat krooni eelmise aasta AGRI eest.

Näituseväljakusse planeeritud miljon krooni jääbki Türi linnal saamata, kuna eile allkirjastasid Türi Tehnika- ja Maamajanduskool, osaühing Fragmentor ja Türi linn leppe, mille alusel kolib põllumajandusnäitus AGRI sel aastal Säreverre.

Ülo Russak lisas, et nimetatud raha jääb siiski Lõuna-Järvamaa piirkonda ehk siis hakkab Fragmentor Särevere näituseväljaku arendamiseks investeerima igal aastal sada tuhat krooni.