Kuma uudiste ajaveeb

5.2.03

Türi linn saab kaubamärgi "Kevadpealinn" patendiõiguse

Türi linn saab kaubamärgi "Kevadpealinn" õigused, sellekohane otsus langetati linna ja osaühingu Fragmentor juhtide kohtumisel.

Linnapea Kaia Iva sõnul tunnistasid mõlemad osapooled kohtumise lõpus, et kaubamärk "Kevadpealinn" peaks siiski Türi linnale kuuluma ning nüüd uuritakse, millised on juriidilised võimalused kaubamärk linnale üle anda. Iva kinnitusel ei nõudnud Fragmentori juhid linnalt mingit raha ega hüvitist, kuid vajadusel tasub linn ettevõttele kaubamärgi registreerimiseks tehtud kulutused.

Aastaid Türil põllumajandusmessi Agri ja Lillelaata korraldav osaühing Fragmentor registreeris Kevadpealinna enda kaubamärgiks mullu sügisel.

Kaubamärk on tähis, mida isik kasutab või kavatseb kasutada majandus- ja äritegevuses oma kaupade ja teenuste eristamiseks teiste isikute samaliigilistest kaupadest ja teenustest.

Linnapea Kaia Iva lisas, et järgmiseks kolmapäevaks lepiti uus kokkusaamine, kus pannakse lõplikult paika Agri ja Lillelaada korraldamisega seonduv ning nädalapärast avalikustatakse kõigile huvilistele ka palju kõneainet andnud osaühingu Fragmentor ja Türi linnavalitsuse vaheline leping.