Kuma uudiste ajaveeb

13.2.03

Tartu Ülikooli Türi Kolledžile ja Türi kaubamajale tehti pommiähvardus

Tartu Ülikooli Türi Kolledžile ja Türi kesklinna kaubamajale tehti neljapäeva ennelõunal pommiähvardused. Politsei kahtlustab ähvardamises alaealist tüdrukut.

Politsei pressiesindaja Jan Aasma teatel toimus esimene ähvardamine hommikul kell 9.25, kui helistaja teatas, et pomm asub Tartu Ülikooli Türi Kolledži hoones. Poolteist tundi hiljem ehk kell 11 teatas helistaja veel teisest pommist, mis pidi asuma Türi kesklinnas asuvas kaubamajas.

Politsei ja päästeteenistus evakueerisid mõlemast majast kõik inimesed, Koselt kutsuti kohale pommirühm ja majad otsiti läbi. Lõhkekeha majadest ei leitud.

"Politsei pidas pommiähvardustes kahtlusalusena kinni 14aastase Reelika. Täpsemaid üksikasju helistaja kohta ei saa uurimise huvides hetkel avaldada", lisas Aasma.

Türi Kolledži direktor Helle Raudsepp rääkis Kuma raadiole, et pommiähvarduse saamise hetkel oli majas kaks kursust ja personal ehk kokku ligikaudu 60 inimest. Raudseppa sõnul kulges evakueerimine rahulikult ja ilma paanikata, keegi viga ei saanud ja nüüdseks on õppetöö taastatud.

Türi Kaubamajast kinnitati raadiole, et kaupluse uksed on lahti ja äritegevus jätkub.