Kuma uudiste ajaveeb

11.2.03

Päinurmes arutatakse Eesti Internaatkoolide päevaprobleeme
Riina Vaarpuu
Kuma uudised

Teisipäeva ennelõunal kogunesid Päinurme Internaatkoolis Haridus- ja Teadusministeeriumi Koolivõrgu Büroo kutsel Eesti erivajadustega õpilaste üldhariduskoolide direktorid, et arutada erikoolide igapäeva probleeme. Eestis on 28 kooli, kus õpivad kuulmis- või nägemispuudega lapsed, sealhulgas ka sanatoorsed koolid.

Nõupidamisel arutatakse riigiinternaatkoolide 2003.aasta eelarvete kujunemise põhimõtted, räägitakse ka töötasustamisest riigi üldhariduskoolides, pedagoogide kvalifikatsiooni nõuetest, atesteerimisest ja valikutest õpetajate täiendkoolituses. Samuti on kõne all õpetajakoolituse raamnõuded.

Haridus- ja teadusministeeriumi Koolivõrgu Büroo juhataja asetäitja Ants Egloni rääkis Kuma raadiole, et erilise tähelepanu alla võetakse raamatupidamise ümberkorraldamine alates 2004.aastast. Samuti on nüüdsest pedagoogide tasustamise küsimuses igal koolijuhil rohkem vabadust. Lisaks pedagoogide koolitamisele tuleb Egloni sõnul senisest enam tähelepanu pöörata kasvatajate täiendkoolitusele erivajaduste õpilaste igapäevaelu lihtsustamiseks.