Kuma uudiste ajaveeb

18.2.03

Paide Maksimarketile tehti pommiähvardus

Lapsehäälega helistaja teatas esmaspäeva õhtul Lääne-Viru Häirekeskusele, et Paide Maksimarketis on pomm.

Järva politseikorrapidaja sõnul edastas Lääne-Viru Häirekeskus teate esmaspäeva õhtul kell 19.38 Järvamaa operatiivüksustele. Politsei ja Häirekeskuse korrapidajate kinnitusel evakueeriti kõik kaupluses olnud inimesed ja kohale kutsuti Tallinna Üksik-päästekompanii demineerijad, kes maja läbi otsis. Ühtegi lõhkekeha Maksimarketist ei leitud ja ähvardaja otsimisega tegeleb politsei.

Lääne-Viru Häirekeskuse juht Meelis Mesi rääkis Kuma uudistele, et lapsehäälega helistaja teatas Maksimarketis asuvast pommist häirekeskusele kokku kuuel korral järjest. Kuigi päästetöötajate hinnangul oli helistaja hääles kuulda naljatamist, otsustati teade siiski Järvamaale edastada. Mesi sõnul helistaja telefon numbrit ei näidanud, kuid politsei ja päästeteenistuse kasutuses oleva tehnikaga, saab helistaja asukoha siiski kindlaks teha.

Meelis Mesi lisas, et helistaja pidi asuma Järvamaa ja Lääne-Virumaa piiri lähistel, sest vastasel juhul oleks hädaabinumbril 112 tehtud kõne sattunud Järvamaa Häirekeskusesse.

Möödunud neljapäeval tegi üks Ambla vallas elav 14aastane Reelika pommiähvardused Türi Kolledžile ja Türi kaubamajale. Ka tookord kutsuti kohale pommirühm, kes ühtegi lõhkekeha majadest ei leidnud.

Järva politsei pressiesindaja Jan Aasma sõnul tunnistas Reelika oma teo üles ja väitis, et tahtis vaid nalja teha. Aasma lisas, et pommiähvardustega naljatamine võib nalja tegijale kalliks maksma minna, sest seadused ja karistused on karmid. Pommiähvarduse eest võib vastutusele võtta juba 13aastase noore ja karistuseks saab kohus määrata rahatrahvi või kui viie aasta pikkuse vangistuse.