Kuma uudiste ajaveeb

13.2.03

Lehtse vallas isatallu inimjäänuseid mehe karistus määratakse veebruari lõpus

Järva maakohus lõpetas Lehtses taluõuele inimjäänuseid ladustanud Tiit Lilienbachi haldusõigusrikkumise arutamise ning langetab otsuse 27. veebruaril.

Lilienbach vedas mullu veebruaris Narva ja Rapla haiglast Lehtse valda Räsna külla isatallu inimese kehaosi, elundeid ning muid haiglate jäätmeid, mille kogumiseks ja ladustamiseks on nakkuse vältimiseks kehtestatud erinõuded.

Politsei leidis Lehtse vallas Lepiku talu maadelt suures koguses inimjäänuseid mullu 11. veebruaril. Talu õuel oli ligi paarsada kilekotti, millest enamikus olid haiglas kasutatud sidemed, linad, tampoonid ja süstlad, kuid mitmes kotis ka hulgaliselt inimeste organeid ja neli jäset.

Lepiku talu peremehe poeg Tiit Lilienbach oli juriidilisest isikust ettevõtjana sõlminud mitme haiglaga surnute vedamise lepingu, kuid oli asunud ka utiliseerima haigla jäätmeid, sealhulgas inimjäänuseid.

Keskkonnainspektsiooni suhtekorraldaja Ann Maripuu sõnul ei toonud Lilienbachi tegevus jäätmete ebaseaduslikul ladustamisel kaasa piirkonnas pinnase või põhjavee reostust.