Kuma uudiste ajaveeb

21.2.03

Küsitluse kohaselt saab parlamendivalimistel Järva- ja Viljandimaalt kõige rohkem hääli Viljandi maavanem

Sotsioloog Juhan Kivirähki prognoosi kohaselt saab Järva- ja Viljandimaal parlamendivalimistel kõige rohkem hääli Viljandi maavanem Kivirähk ütles Sakalale, et ehkki Iamaaliidu üldine toetus on madal, tõstab Helir-Valdor Seedri isiklik populaarsus nimekirja reitingu kõrgeks. Seedrit toetavad uuringukeskuse Faktum järgi 15 protsenti kõigist Viljandi- ja Järvamaal küsitletust. Kui Faktum tegi uuringu nende inimeste seas, kes kindlasti kavatsevad valima minna, tõusis Seedri toetus 20 protsendile. Tänu suurele toetusele peab Faktum Seedrit kõige edukamaks Isamaaliidu kandidaadiks neil valimistel.

Seedrile järgnevad Viljandi- ja Järvamaal kandideerijatest Keskerakonna mehed Jaanus Marrandi ja Jaak Aab. Marrandit toetab seitse protsenti kõigist küsitletutest ja kümme protsenti kindlatest valijatest. Riigikogu liikme Jaak Aabi toetus on vastavalt kuus ja viis protsenti. Neljanda tulemuse peaks siin ringkonnas saama Res Publica esindaja Tiiu Männiste. Tema toetusprotsendid on Faktumi küsitluse järgi kuus ja kolm. Järgnevad Ants Käärma, Jaak Allik, Andres Jalak ja Leida Kuld.

Parteidest peaks kõige rohkem hääli koguma Keskerakond, keda Faktum ennustab ka Riigikogu valimistel üldvõitjaks. Kui Keskerakonna toetus on Järva- ja Viljandimaal 23 protsenti, siis talle järgneb kohe Rahvaliit 20-protsendilise toetusega. Kolmandaks on Faktum pakkunud Res Publica, kelle toetusprotsent oli 19. Kivirähk leiab, et Res Publica toetus jääb nõrga nimekirja tõttu riigi üldreitingust madalamaks. Isamaaliidule pakuti ennustuse järgi 16 protsendiga neljandat kohta.

Järva- ja Viljandimaa piirkonna ringkonnamandaadi suuruseks prognoosib Sakala 4500 häält.