Kuma uudiste ajaveeb

26.2.03

Järvamaal elavad aktiivsed valijad

Riigikogu valimiste eelhääletamisel on kolmapäeval viimane päev, kahel eelneval eelhääletuspäeval käis üle Eesti oma valikut tegemas ligi 70 000 valijat, 7,8 % valijate üldarvust. Kõige kõrgem on olnud osalus Jõgevamaal, kus valimas on käinud 11,3% valijatest, Jõgevamaale järgneb 10 % Hiiumaa ja siis 9 % Tallinna linn, Viljandi ja Järvamaa. Kõige vähem on eelhääletamise ajal valimas käinuid Võrumaal.

Maakonna valimiskomisjoni esimees Virve Toode rääkis Kuma uudistele, et Järvamaal on valijanimekirja kantud 29 963 valijat, neist eelhääletusel on kahe päeva jooksul käinud ligi kaks ja pool tuhat inimest. Lisaks on eelhääletamisel Järvamaal oma hääle andnud 232 valijat väljas pool oma elukohajärgset valimisjaoskonda.

Enim valijaid on eelhääletusel käinud Paide Kultuurikeskuses üle kolmesaja ja Türi Kultuurimajas üle kahesaja valija. Valdadest on aktiivsemad valijad Roosna-Allikul ja Koerus, neist esimeses on valimas käinud 106 inimest ja Koerus 159 eelhääletanut.

Valimisjaoskonnad on avatud keskpäevast kuni õhtul kella kaheksani. Eelhääletamisel saab teha oma valiku ka väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda ning valima minnes peab kaasas olema pass või mõni teine isikut tõendav dokument.