Kuma uudiste ajaveeb

5.2.03

Järvamaa Vapimärgi saavad Piret Rammo ja Rein Valdru

Järvamaa Vapimärgi pälvivad sel aastal Laupa Põhikooli direktor Piret Rammo ja Järvamaa laskespordiklubi treener Rein Valdru.

Maavalitsuse personalijuht Laine Kukk selgitas Kuma uudistele, et Piret Rammo on palju aastaid koolidirektorina töötanud ja suur osa tema tööst on nii maakondliku kui ka vabariikliku tähtsusega. Rammo on aktiivne koolijuht, kes aastaid kuulunud Järvamaa koolijuhtide ühenduse juhatusse ja seda ka mitmel aastal juhtinud. Piret Rammo eestvedamisel ja juhtimisel asutati Järvamaa Mõisakoolide Ühingu, mille eeskujul on mõisakoolide ühinguid moodustatud üle Eesti. Piret Rammo kuulub ka kultuuriministeeriumi juures tegutseva mõisakoolide riikliku programmi juhtkomiteesse.

Rein Valdru on põline järvakas, kes oma sportlase karjääri alustas 1942aastal kergejõustiku ja suusatamisega. 1946aastal sai Valdrust kahekordne Eesti noorte meister suusatamises. 1958aastal moodustati Rein Valdru eestvedamisel laskurklubi ja neli aastat hiljem taastati August Liiviku memoriaalvõistlused. Treeneritööga alustas Valdru 1966aastal spordikoolis ja neli aastat hiljem avati spordikoolis eraldi laskespordiosakond, esimest korda tunnustati Valdru treeneritööd 1975aastal, kui Rein Valdru nimetati Eesti parimaks treeneriks. Valdru käe all treeninud noored on saavutanud nii Eesti kui ka maailma võistlustel väga häid tulemusi. Vapimärginõukogu hinnangul on Rein Valdru pühendanud kogu oma elu spordi propageerimisele nii Paide linnas kui ka Järvamaal.

Varasematel aastatel on Järvamaa Vapimärgi saanud Alar Ainumäe, Herbert Last, Jaan Eilart, Endel Lieberg, Kalju Lepik, Karl Kranich, Henn Sokk, Jaan Nõlve, Helve Ratnik, Urmas Sisask, Janne Vink, Peeter Kibe ja Jaak Mae.

Järvamaa Vapimärk antakse Piret Rammole ja Rein Valdrule üle 24.veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeval.