Kuma uudiste ajaveeb

17.2.03

Järvamaa Haiglas alustatakse lifti vahetust kuigi selleks vajalikku raha pole veel olemas

Järvamaa Haiglas alustati esmaspäeva hommikul uue lifti tarvis ehitustöödega ehk siis vana lifti lammutamisega. Lifti maksumus on 750 000 krooni, millele lisandub veel ka paigaldustööde raha, kokku läheb uus lift haiglale maksma ligikaudu 900 000 krooni.

Haigla peaarst Andres Müürsepp rääkis Kuma uudistele, et haiglal pole veel vajalikku raha koos, esimene sissemakse tehti oma eelarvest ning nüüd oodatakse lisaraha riigilt ning omavalitsustelt. Välistatud pole ka laenu võtmine ja makse ajatamine juhul, kui riigilt ja aktsionäridelt raha ei saada.

"Paide haigla lift oli Eestis ainus sarnane, mis seni veel töötas, teistes haiglates on liftid ära vahetatud. 1960. aastate algul paigaldatud lift on nii amortiseerinud, et selle edasine kasutamine olnuks ohtlik", rääkis Müürsepp.

Uus lift peaks valmis saama ja tööle hakkama märtsi lõpuks, seniajani tuleb patsiente haigla erinevate kooruste vahel transportida käsitsi nii kanderaamidega kui ka ratastoolidega. Erilist meeskonda transpordiks ei palgata ning haigla juht loodab selle töö juures hakkama saada haigla abitöölistega.

Järvamaa Haigla uue lifti tarnib Otis Eesti ning ehitustööd teeb Kek Ehitus.