Kuma uudiste ajaveeb

23.1.03

Türi Majandusgümnaasiumi õpilased soovivad kooliraadiot ja uut kellahelistamissüsteemi

Türi Majandusgümnaasiumi õpilased pöördusid õpetajate poole palvega osta koolile helisüsteem, millega oleks võimalik kooliraadiot teha.

Majandusgümnaasiumi direktor Paul Poopuu selgitas Kuma uudistele, et õpilaste soov on lisaks raadiotegemisele muuta ka vana kellahelistamissüsteemi, kuna nõukogudeajast jäänud kellad kolisevad hirmuäratavalt ja riivavad kõrva. Poopuu sõnul on helisüsteemi juurde plaanis lisada ka teadaannete saatmise võimalus ning kooli häiresüsteem.

Majandusgümnaasiumile helitehnika ostmiseks otsustas kooli juhtkond kokku kutsuda vilistlaste, lapsevanemate ja omavalitsuste esindajad, et sarnaselt tiibklaveri ostmise projektile koguda raha ka helisüsteemi ostmiseks. Kolmapäeva õhtul toimunud koosolekul otsustati ühiselt, et õpilaste soov ja idee vajab toetamist. Projekti alustamiseks kogutakse erinevatelt helitehnika tarnijatelt hinnapakkumised ning siis otsustatakse kuidas ja kellelt helindamine tellida ning kust vajalik raha saada.

Paul Poopuu lisas, et vastavalt ühe ettevõtte tehtud pakkumisele kujuneb kooli helindamise maksumuseks ligikaudu 50-60 tuhat krooni. Raha loodetakse kokku saada nii kooli ja omavalitsuste kui ka lapsevanemate, õpilaste ja sponsorite toel.