Kuma uudiste ajaveeb

30.1.03

Türi linna 2003. aasta eelarve 34 miljonit krooni

Türi linnavolikogu kinnitas neljapäeval linna käesoleva aasta eelarve, mille kogumaht on veidi üle 34miljoni krooni. Eelmise aasta jäägi, 2,8 miljonit krooni, kandis volikogu selle aasta eelarvesse.

Linnapea Kaia Iva rääkis Kuma uudistele eelarvejäägi tekkimist selgitades, et mullu oli linnal hea aasta, tulumaksu laekumine oli oodatust suurem ja enamus investeeringuid sai tehtud linna rahast. Iva sõnul oli eelmise aasta eelarves investeeringuteks kavandatud pooleteist miljoni kroonine laen, mis võeti välja alles aasta viimasel päeval, et seda siis sel aastal kasutada. Laekunud maksudest jäi linnaeelarves üle veidi enam kui miljoni krooni.

Linna tänavuse eelarve tulupool on 34 093 632 krooni ja kulud kokku 33 334 614 krooni. Linnaeelarves on kavandatud ka krediidi- ja finantseerimisasutustelt 2,2miljoni krooni laenamine ning laenude tagasimaksmiseks teistele residentidele kulub ligi kolm miljonit.

Türi linna käesoleva aasta suurimad investeeringuobjektid on linna staadion ja Türi Gümnaasiumi hoone renoveerimine, mille tegemiseks loodetakse linnaeelarvele lisaks raha saada veel ka riigikassast.