Kuma uudiste ajaveeb

22.1.03

Türi Keskkooli vilistlane avas linnamuuseumis fotonäituse

Türi Keskkooli vilistlane Lembit Kaljaspolik avas kolmapäeva pärastlõunal Türi linnamuuseumis fotonäituse, mille koostamisel on abiks olnud ka Kärt Kaljaspolik.

Pressifotograaf Lembit Kaljaspolik selgitas Kuma uudistele, et ühtekokku on vaadata paarkümmend fotot, kus kujutatud kauneid looduspilte ja rohkem või vähem tuntud inimesi, kelle hulka mahuvad ka ekspresident Lennart Meri ja laulja Maarja Liis Ilus. Näitusel on esitatud pildid erinevatest fotograafia valdkondadest: portree, Norra maastik, presidendid, loodusfotod - mis on jäädvustatud reisimistel erinevates riikides ja mõned fotod, mis on jäädvustatud pressitöö käigus.

Fotode valik on Kaljaspoliku sõnul tehtud eesmärgiga näidata pildi tugevat sisulist kvaliteeti ja pressifotograafidele väga vajalikku reaktsioonikiirust. Mõne foto juures on kasutatud kaasaegseid digitaaltehnikaid.

Tänavu oma kuuekümnendat juubelit tähistav Lembit Kaljaspolik alsutas oma kooliteed Vändras, 1962.aastal lõpetas ta Türi esimese keskkooli ja pärast Tallinna Polütehnilises instituudis studeerimist asus Kaljaspolik tööle Tallinna Ekskavaatoritehases, kus moodustati looduskaitsjate klubi, mis millegipärast ei meeldinud tolleaegsetele võimudele ning Kaljaspolik saadeti Tallinnast kaugemale tööle. Pärast Tallinnasse naasmist töötas Kaljsapolik kümme aatsat õpetajana ning asutas siis oma firma.

Lembit Kaljsapolik on Estonia Seltsi Segakoori liige ja esimene, kes jäädvustas Patarei vangla miljööd ning vene okupatsioonijärgset Paldiskit. Pressifotograafina töötades oli võimalus jäädvustada Eestit külastanud kuningapaare ja presidente. Tänasel päeval on Lembit Kaljaspolik vabakutseline fotograaf.