Kuma uudiste ajaveeb

23.1.03

Türi Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja jättis jalaluu katki kukkunud õpilase abita

Türi Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja jättis jalaluu katki kukkunud õpilase abita.

Gümnaasiumi õpilane 13aastane Merike kukkus kolmapäeval toimunud spordipäeval ja ei saanud ise enam valu tõttu püsti. Merikese klassikaaslane Kärt rääkis Kuma uudistele, et tüdrukud püüdsid algul Merikest püsti aidata, kuid valu oli suur ja Merike liikuda ei saanud. Kärt selgitas, et jooksis kehalise kasvatuse õpetaja Saida Saharovi juurde ja rääkis juhtunust. Õpetaja oli teejagamise kõrvalt vaid mühanud, et tal on kiire ja ei saa aidata ning ei pööranud juhtunule suuremat tähelepanu. Tüdruku sõnul oli keegi kõrvalt soovitanud helistada häirekeskuse numbril 112. Kärt helistas oma emale, kelle abiga viidi jalga vigastanud Merike esmalt Türile ema töö juurde ja sealt edasi kiirabisse, kus tüdrukul tuvastati sääreluu ja pindluu murd.

Merikese ema Reeda sõnul pole kooli juhtkond ega õpetajad temaga ühendust võtnud ja lapse vigastusest sai ta teada alles siis kui tütar tema tööjuurde viidi.

Gümnaasiumi direktor Reiu Sootla ütles Kuma uudistele, et ei saa enne juhtunut kommenteerida kui on uurinud nii õnnetuse üksikasju kui ka õpetaja käitumist. Direktor lubas oma kommentaarid anda tuleval esmaspäeval kui on saanud kõigi osapooltega vestelda.