Kuma uudiste ajaveeb

21.1.03

Ringhäälingumuuseum tähistab Valdo Pandi sünniaastapäeva

Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis avatakse teisipäeval kell 15.00 legendaarse raadio- ja teleajakirjaniku Valdo Pandi fotonäitus ja esitletakse Pandi vastvalminud vahakuju.

Ringhäälingumuuseumi juht Juhan Sihver rääkis Kuma uudistele, et Valdo Pant oli raadio- ja teleajakirjanik, publitsist ja dramaturg, kes saavutas oma loomingu ning esinemistega populaarsuse, mida seni pole kogenud ükski tema ametivend. Pandist sai Eesti Raadio reporter 1948.aasta mais. Ta oli tookord kahekümnene, aga õppis ameti nii selgeks, et tõusis tippreporteriks, kelle nimega on seotud paljud Eesti Raadio tookordsed loomingulised kordaminekud - näiteks Reporteritund, Päevakaja ja RAMETO. 1966.aastal sai Valdo Pandist Eesti Televisiooni kommentaator. Sihveri sõnul pidasid televaatajad ja raadiokuulajad Panti juba siis tunnustatud meistriks. Ent kõige suurem tuntus tuli saatesarjaga "Täna 25 aastat tagasi", milles räägiti Teisest Maailmasõjast. Valdo Pant sündis 21. jaanuaril 1928 ja suri 30. juulil 1976.aastal.

Fotonäitusel "Valdo Pant- 75" eksponeeritud fotode abil antakse ülevaade ajakirjaniku loometeest. Seda alates esimestest raadiole tehtud reportaažidest kuni viimaste telesaadeteni. Lisaks fotodele saavad külastajad videolindi vahendusel vaadata ka katkeid Pandi telesaadetest. Enamus fotodest on pärit Eesti Televisiooni muuseumi kogudest.

Valdo Pandi vahakuju valmistas muuseumi tellimusel perefirma AM Projekt. Kuju läks muuseumile maksma ligi 70 000.- krooni, millest osa saadi toetusena Kultuuriministeeriumilt ja Hasartmängumaksu Nõukogult.