Kuma uudiste ajaveeb

15.1.03

Riigikogulane Andres Taimla süüdistab Eesti Energiat valetamises ja nõuab energiaettevõttelt selgitust

Riigikogu ja Paide linnavolikogu liige Andres Taimla esitas Eesti Energiale kirjaliku arupärimise Paide linnas möödunud neljapäeval toimunud elektrikatkestuse osas, mille tulemusena jäi Paide kesklinn pooleks päevaks kütteta.

Taimla kirjutab oma pöördumises, et Eesti Energia esindaja süüdistas teleuudistes esinedes õnnetuses soojaettevõtet, kes väidetavalt oli lülitanud välja teise ehk varutrafo, mille tulemusena õnnetus tekkis. Soojaettevõte väidab aga, et tegelikult olid töös mõlemad trafod ja trafode sisse - ning väljalülitamist korraldab Eesti Energia. Andres Taimla arvates esines Eesti Energia avaliku vale ja süüdistusega soojaettevõtja aadressil, mis kahjustab nii soojaettevõtte kui ka Paide mainet. Taimla soovib selgitusi tegelikult juhtunu kohta ja juhul kui Eesti Energia süüdistused olid alusetud, siis ka avalikku vabandust.

Neljapäevahommikuse elektrikatkestusest tingitud avarii lõhkus Paides soojatrassi ja hommikul olid linnas keskküttega korterid külmad. Seiskus ka soojatrassi pump, mille tagajärjel tekkisid trassis hüdraulilised löögid ja purunes Paide Restorani soojatrassi sisestus.

Eesti Energia pressiesindaja Riina Vändre kinnitas pärast juhtunut Kuma raadiole, et lühis tekkis alajaamade vahelises kõrgepingekaablis ja ilmselt rikkus kaabli isolatsiooni äkiline ilmastikumuutus. Voolutõuke tagajärjel langes rivist välja ka viis trafopunkti ja osa Paidest jäi tunniks elektrita.