Kuma uudiste ajaveeb

29.1.03

Põllumajandusministri sõnul on Paide Veterinaarlabori jätkamine liialt kulukas ja analüüside tegemise saab lahendada ka teiste laborite teenust kasutades

Maavalitsuses kogunesid kolmapäeval põllumajandusministeeriumi ja põllumajandusettevõtjate esindajad, et arutada Paide Veterinaar- ja Toidulabori sulgemisega seotud probleeme.

Põllumajandusminister Jaanus Marrandi rääkis pärast kohtumist Kuma uudistele, et labori sulgemine teeb erinevate proovide saatmise algul veidi keerulisemaks, kuid samas on kõik probleemid ületatavad. "Paide labori nõuetega vastavusse viimine on liialt kulukas ning ebaotstarbekas. Paljud proovid saavad teha ka kohalikud veterinaarid, samuti saab kohapeal teha näiteks osa piimaanalüüse", rääkis Marrandi. "Lisaks on näiteks Tartu veterinaarlaboris olemas vajalikud konteinerid, mida saab erinevate proovide transpordiks tellida."

Paide Veterinaarlabor lõpetas tegevuse eelmise aasta lõpus, kuna Järvamaa keskuses tehti vähe analüüse ning edasised investeeringud olnuks asjatud. Pärast Paide labori kadumist jäid veterinaar- ja toidulaborid veel Tallinna, Tartu, Rakverre, Pärnusse ja Saaremaale.

Põllumajandusminister lisas veel, et kui Eestis on tänase seisuga töös viis laborit, siis näiteks Eestist mitu korda suuremal Soomel on kasutada vaid neli laborit ning ka seal saadakse väga edukalt hakkama.