Kuma uudiste ajaveeb

30.1.03

Oisu vallavolikogu pole nõus soojatootja AS Eraküte sooviga tõsta vallakeskuses elavate inimeste toasooja hinda

Oisu soojatootja AS Eraküte saatis vallavolikogule avalduse soojahinna tõstmiseks, volikogu pole ettevõtte sooviga aga päri.

Vallavanem Toomas Marrandi sõnul soovib Eraküte tõsta soojahinna seniselt 564kroonilt 606kroonini megavatt-tunni eest. Soojatootja põhjendab oma soovi kütusehinna tõusuga, kuna toasooja andmiseks kasutatava kütte tonni hind kallines 235krooni võrra. Teise põhjendusena nimetab Eraküte elanike võlgnevust ehk soojahinna tõstmisega loodab ettevõtte katta võlgnevused.

Küsimust arutanud volikogu energeetikakomisjon leiab, et soojatootja avaldus pole piisavalt põhjendatud. Komisjoni esimees Ants Mets rääkis Kuma uudistele, et Eraküte toodab soojusenergiat paljudes omavalitsustes, kuid Oisus pakutava sooja hind on juba praegu üks kallimaid. Näiteks Oisuga pea sama suures Valtu alevikus maksavad elanikud toasooja eest veidi üle neljasajakrooni megavatttunni eest.

Toomas Marrandi lisas veel, et mitmed Eraküttelt sooja ostnud suured tarbijad on loobunud ettevõtte teenustest, ehitanud oma katlamajad ja alustanud ise enda ruumide kütmist. Samuti on enamusel valla allasutustel paigaldatud soojamõõturid ja ka see vähendab Eraküttel liigkasuvõtmise. Kõigi nimetatud tegureid arvestades arvab vallavanem, et soojatootja soovib hinnatõusuga tagad tootmise kasulikkuse.