Kuma uudiste ajaveeb

16.1.03

Maavanemad õpivad maavalitsuse vallutamist, asjata, leiab parlamendiliige Andres Taimla

Kuna maavanemad, teiste seas ka Järva maavanem Theo Aasa, õpivad neil päevil Raplamaal militaarharjutusel maavalitsuse vallutamist eriolukorras, siis tegi parlamendiliige Andres Taimla avalduse, milles soovitab maavanematel õppida, kuidas avada uksed sõpradele Euroopa Liidust. Andres Taimla teatas Kuma uudistele, et soovitab maavanematel sõjapidamine lõpetada. Taimla teatab samas, et maavalitsusi hetkel keegi ei ründa.

Järva maavanem Theo Aasa osaleb täna ja homme Raplamaal maavanemate militaarharjutusel pantvangikriisi lahendamiseks. Õppuste legendi kohaselt on terroristid hõivanud kohaliku maavalitsuse ning maavanemate üksuse ülesanne on kriisi lahendamine koostöös teiste jõustruktuuridega, vajadusel sõjalist jõudu kasutades.
Päästeameti ja Kaitseliidu korraldatud ettevõtmisel osalevad kõik Eesti maavanemad, kes saavad selleks puhuks Kaitseliidult nii vormi, relvad kui muu varustuse.

Nii Andres Taimla kui maavanem Theo Aasa kandideerivad 2. märtsil meie valimisringkonnast parlamenti. Taimla kuulub Reformierakonda ja on üleriigilises nimekirjas üheksas. Järva maavanem Theo Aasa on märtsivalimistel Rahvaliidu üldnimekirjas 18. kohal.