Kuma uudiste ajaveeb

16.1.03

Kohtuprotsess Mardo tapjate üle lükkus edasi

Järva Maakohus lükkas märtsikuuni edasi istungi kolme mehe üle, kes mullu kevadel tapsid Järvamaa kuritegeliku autoriteedi Andres Mardo. Neljapäeval algama pidanud protsess lükkus edasi ühe süüaluse, Toivo Muuga advokaadi haigestumise tõttu. Sama protsessi oli kohus sunnitud edasi lükkama ka mullu novembris, kui vanglates ja arestimajades tekkinud ülerahvastuse tõttu polnud politseil võimalik süüaluseid Paidesse kohtusaali tuua.

Keskkriminaalpolitsei vahistas Mardo tapmises kahtlustatavatena Toivo Muuga ja Heldur Jaagumanni ning Türil tegutsenud turvafirma Swanto ühe omaniku Raivo Rudi. Uurimise käigus selgus, et Toivo ja Heldur kutsusid Mardo võla tagasimaksmise ettekäändel Kolu külas asuvasse tallu. Süüdistuse järgi tulistas Toivo seal Mardot revolvrist ning lõi teda korduvalt noaga. Seejärel viskasid mehed Mardo surnukeha jõkke. Keskkriminaalpolitsei tuvastas, et Rudi ei osalenud otseselt tapmises, kuid teadis juba enne kuriteo toimumist Toivo ja Helduri plaanist.

Politsei süüdistab Toivo Muugat tahtlikus tapmises, vara tahtlikus hävitamises, tulirelva ebaseaduslikus omamises ja huligaansuses. Raivo Rudit süüdistab politsei tahtlikule tapmisele kaasaaitamises ja vara tahtliku hävitamise organiseerimises. Kolmas kahtlusalune Heldur Jaguman sai süüdistuse vara tahtlikule hävitamisele ja tahtlikule tapmisele kaasaaitamises. Kohtualustest viibivad vahi all Muuga ja Rudi.