Kuma uudiste ajaveeb

23.1.03

Kevadpealinna kaubamärki omav Ülo Russak kinnitab, et ei hakka Türi linnalt märgi kasutamise eest raha nõudma

Kaubamärk Kevadpealinn kuulub Türil laatasid ja messe korraldavale osaühingule Fragmentor. Ettevõte on juba aastaid linnas korraldanud näitust Agri ja ka Türi Lillelaata.

Kaubamärgi Kevadpealinn sai Fragmentor endale eelmise aasta sügisel, reformierakondlase Toomas Laimetsa linnapeaksolemise ajal. Praeguse Türi linnapea Kaia Iva sõnul oleks mõistlik kui märgi Kevadpealinn omanik oleks selle tegeliku sisu andja - Türi linn.

Fragmentori juht Ülo Russak kinnitas Kuma uudistele, et mingit linnavalitsuse �anta˛eerimist ega raha nõudmist Fragmentoril kavas pole. Russaku sõnul on ta Türi linnavalitsusega aastaid hästi läbi saanud ja kavatseb seda ka tulevikus teha, mis tähendab, et Türi võib ka tulevikus ennast Kevadpealinnaks nimetada.

Kaia Iva rääkis Kuma Raadio uudistele, et Türi linn on sõlmimas Fragmentori ja Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsiga lepet, mis reguleerib Lillelaada korraldamist. Leppes on Iva kinnitusel kirjas ka, et Türi tohib kaubamärki kasutada, ehk siis lubab laadakorraldaja Türi linnal olla Kevadpealinn. Linnapea Kaia Iva sõnul on olnud juttu ka märgi linnale tagasi ostmisest.

Kaubamärk on tähis, mida isik kasutab või kavatseb kasutada majandus- ja äritegevuses oma kaupade ja teenuste eristamiseks teiste isikute samaliigilistest kaupadest ja teenustest.

Kombineeritud märgi Kevadpealinn omanik on 2012. aasta sügiseni osaühing Fragmentor, kellele kuulub ka Agri kaubamärk. Märk Türi Lillelaat kuulub Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsile.