Kuma uudiste ajaveeb

22.1.03

Järvamaal toimus mullu üle kahesaja liiklusõnnetuse, neist iga kolmanda põhjustasid roolijoodikud

Järva politseiprefektuuril valmis ülevaade eelmise aasta statistikast, mis näitab, et kuritegevus Järvamaal väheneb. Kokku registreeriti Järvamaal mullu 738 kuritegu ja see number on ülemullusest 149 võrra väiksem.

Kõige suurema osa ehk enam kui poole kuritegudest moodustavad varavastased kuriteod, sealhulgas siis ka salajased vargused. Kui kuritegevuse poolel on märgata langust, siis märksa hullemad numbrid valitsevad liiklusstatistikas. Mullu peeti Järvamaal kinni üle kahe tuhande liikluseeskirjarikkuja, registreeriti 221 liiklusõnnetust, milles hukkus 11 inimest ja vigastada sai 48 inimest. Roolijoodikuid peeti Järvamaal kinni 509 ja roolijoodikute süül toimus iga kolmas liiklusõnnetus.

Järva politseiprefekt Erki Nelise sõnul on meeldiv tõdeda, et kuritegude arv Järvamaal väheneb. Järvamaast vähem kuritegusid pannaks toime ainult Saare- ja Hiiumaal.

Muret teeb prefektile aga varavastaste kuritegude vähene avastamine. "Kurjategijad on muutunud ettevaatlikuks ja oskavad peita kuriteost mahajäävaid jälgi", rääkis Nelis Kuma uudistele. "Kindlasti oleks selliseid kuritegusid vähem, kui kodanikud ise oma vara paremini kaitseksid. Kõigile peaks juba selge olema, et need ajad, kus kodust lahkudes luuavars ukselingi taha pandi, on pöördumatult möödas." Prefekti sõnul pole asjad korras ka järvamaalaste liikluskultuuriga ning liiklusstatistika numbrid räägivad enda eest.

Olukorra parandamiseks kuritegude ennetamisel ja avaliku korra kaitsel on Erki Nelise sõnul võtmesõnaks kohalike omavalitsuste, ühiskondlike ja eraõiguslike organisatsioonide ning ka kodanike senisest aktiivsem koostöö. Ainult ühine jõupingutus annab võimaluse järvamaalaste turvatunnet parandada, lisas Politseiprefekt Erki Nelis.