Kuma uudiste ajaveeb

24.1.03

Imaveres allkirjastatakse vallavalitsuse, Saeveski ja Päästeteenistuse koostööleping

Imavere vallavalitsus, aktsiaselts Imavere Saeveski ja Järvamaa Päästeteenistus allkirjastavad keskpäeval koostöölepingu piirkonna tuleohutuse paremaks tagamiseks. Päästekomando ruumid ehitasid valla ettevõtjad Imavere Saeveski territooriumile, samuti kaetakse ettevõtjate poolt kõik hoonega seotud halduskulud. Vallavalitsuse halduses on kogu komando tehniline osa ja meeste palgad ning tegevuskulu maksab kolmepoolse lepingu alusel Päästeteenistus.

Päästeteenistuse direktor Margo Klaos rääkis Kuma uudistele Imavere abikomando nimetati ümber Paide Keskkomando eraldiseisvaks meeskonnaks. Imaveres on ööpäevaringselt üks mees depoos valves ja teised mehed on vajadusel valmis välja sõitma. Klaose sõnul on Imavere päästemeeskonnal kasutada kolm päästeautot, neist kaks on pidevalt kasutuses.

Vallavanem Jüri Ellram on Kuma uudistele öelnud, et Imavere Päästekomando on väga vajalik, kuna vallas on palju puiduga tegelevaid ettevõtteid ja seega tuleoht suur. Samuti nõuavad kõikvõimalikud investeerimisallikad ettevõtetelt muuhulgas ka tuleohutuse garantiid.

Klaos kinnitab vallavanema sõnu, sest lisaks kohaliku turvalisuse tagamisele on Imavere päästetöötajatest palju abi ka Tallinna Tartu maanteel toimuvate liiklusõnnetuste likvideerimisel.