Kuma uudiste ajaveeb

13.12.02

Volikogu revisjonikomison uurib Paide linnapea ametissevalimise peo rahastamist


7. novembril tähistati pärast Paide linnavolikogu istungi lõppu Kultuurikeskuse kohvikus linnapea Tõnis Kõivu ametissevalimist. Söödud söögi ja joodud joogi eest esitatud arve tasus linnavalitsus.


Kuma andmeil oli arvel selgitusena kirjas linnavolikogu istungi teenindamine, samas oli volikogu istung juba lõppenud ja kogu arves märgitud “teenindamine”, ehk tegelikult linnapea ametirahapidu, toimus pärast istungit. Volikogu revisjonikomisjoni juht Kaido Ivask peab sellise arve tasumist naeruväärseks ja põhimõtteliselt valeks, ta leiab, et Kõiv oleks pidanud ametissevalimist tähistama oma raha eest. Ivask kutsub revisjonikomisjoni kiires korras kokku, et seda juhtumit uurida.


Ivask ütles raadiole, et kui volikogu teenindamise eest hakatakse nüüd maksma, tuleb enne selle kohta vastu võtta volikogu otsus. Kolme tuhande krooni suurune arve Tõnis Kõivu ametirahapeo eest on Kuma andmeil praeguseks tasutud.


Paide linnavalitsus muutis arvet tasudes senist praktikat kardinaalselt, varem pole peetud võimalikuks ka volinikele istungite ajal linna kulul vett pakkuda.